Jechała ,,wężykiem” bez włączonych świateł w środku nocy

Nietrzeźwa 46-latka kierując Volkswagenem w środku nocy „wężykiem” bez włączonych świateł jechała drogą krajową numer 17. Skręcając w kierunku miejscowości Chomęciska Małe uderzyła w znak. Zareagował inny kierowca, który zabrał pijanej kierującej kluczyki uniemożliwiając jej odjechanie i zadzwonił na numer alarmowy. 46-latka miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta straciła już prawo jazdy, za popełnione przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem.

Dzisiejszej nocy, kilka minut po godzinie 23:00 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informację o ujęciu nietrzeźwej kierującej pojazdem marki Volkswagen. We wskazany przez zgłaszającego rejon miejscowości Chomęciska Małe skierował policjantów. Mundurowi zastali tam zgłaszającego oraz siedzącą za kierownicą Volkswagena kobietę.  

Zgłaszający wyjaśnił policjantom, że jechał drogą krajową numer 17 od strony Starego Zamościa w kierunku Zamościa. W pewnej chwili zauważył, że z naprzeciwka „wężykiem” bez włączonych świateł jedzie pojazd. Kierująca nim kobieta nagle tuż przed nim skręciła w drogę biegnącą w kierunku miejscowości Chomęciska Małe, a po pokonaniu kilku metrów uderzyła w przydrożny znak i zatrzymała się. Zgłaszający natychmiast podbiegł do pojazdu, aby udzielić pomocy kobiecie. Kiedy otworzył drzwi od kierującej wyczuł silną woń alkoholu. Zabrał pijanej kierującej kluczyki uniemożliwiając jej odjechanie i niezwłocznie zadzwonił na numer alarmowy.  

Mundurowi reagując na obywatelskie zgłoszenie zbadali stan trzeźwości kierującej Volkswagenem. Wynik badania wykazał, że kobieta była nietrzeźwa. 46-latka z gminy Stary Zamość miała w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila.  

W związku z prowadzeniem pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości kierująca straciła prawo jazdy. Wkrótce przed sądem odpowie za popełnione przestępstwo, za które grozi kara do 3 lat więzienia, utrata prawa jazdy oraz wysoka kara finansowa.

Postawa, jaką zaprezentował zgłaszający zasługuje na uznanie. Wskazuje na wysoki poziom poczucia współodpowiedzialności za zachowania innych uczestników ruchu drogowego i realnie wpływa na wzrost bezpieczeństwa na drogach. Jazda pod wpływem alkoholu, poza konsekwencjami karnymi, wiąże się bowiem z zagrożeniem – nie tylko dla samego kierującego, ale również dla innych osób znajdujących się w tym czasie na drodze. Spożyty alkohol znacznie ogranicza koncentrację i negatywnie wpływa na sposób postrzegania rzeczywistości oraz wykonywane przez nietrzeźwego kierowcę manewry.

Źródło: KMP Zamość

Dodaj komentarz