Cud, że żyją (foto)

W ostatnich dniach funkcjonariusze ruchu drogowego odnotowali kilka zdarzeń, których można byłoby uniknąć, gdyby ich sprawcy zachowali czujność i zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że pośpiech prowadzi do nieostrożności, a to z kolei może doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń na drogach. Jedno z nich miało miejsce na trasie Lubin-Ścinawa. Aż cud, że nie doszło do tragedii.

Lubińscy policjanci w codziennej służbie mają dużo pracy związanej z różnymi  zdarzeniami drogowymi. Na drogach miasta i powiatu dochodzi do kolizji i wypadków, które najczęściej są wynikiem nieostrożności kierujących. Niestety błędy się zdarzają i wtedy dochodzi do różnych sytuacji, w których kierowcy lub pasażerowie zostają  ranni. Na szczęście ciężkich obrażeń nie odnieśli uczestnicy groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Lubin-Ścinawa.

Funkcjonariusze ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 23-letni kierowca audi, na prostym odcinku drogi, jadąc za samochodem ciężarowym z naczepą, nie upewnił się, czy może bezpiecznie rozpocząć wyprzedzanie pojazdu i w trakcie tego manewru doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym kierującym volkswagenem, 40-letnim mieszkańcem powiatu lubińskiego. Pokrzywdzony trafił do szpitala. Po diagnostyce lekarz określił obrażenia tego mężczyzny na niezagrażające życiu i zdrowiu.

Sprawca tej kolizji został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 12 punktów karnych.

Prosimy wszystkich kierujących o zachowanie ostrożności, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i unikanie sytuacji, które mogą rozpraszać naszą uwagę. Prosimy o rozważną i ostrożną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do warunków i sytuacji na drodze. Bądźmy ostrożni, jedźmy wolniej i częściej stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Pamiętajmy też, żeby przed wykonaniem manewru na drodze upewnić się, że nasze zachowanie nie stworzy zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Lubinie

Dodaj komentarz