Nielegalnie wyprodukowali papierosów za 7,6 mln zł

Wielkopolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) zabezpieczyły ponad 6,5 mln szt. papierosów. To efekt kontroli 16 lokalizacji w woj. lubuskim i dolnośląskim.  Wartość zatrzymanego towaru to blisko 5 mln zł. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

Kontrole w woj. lubuskim i dolnośląskim 

Funkcjonariusze KAS z Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu, we współpracy z Zarządem CBŚP w Gorzowie Wielkopolskim, przeszukali na terenie woj. lubuskiego i dolnośląskiego hale produkcyjne i magazynowe, samochody ciężarowe oraz mieszkania prywatne.

Papierosy bez polskich znaków akcyzy

W przeszukanych budynkach i samochodach funkcjonariusze znaleźli ponad 6,5 mln szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy, kompletną linię służącą do produkcji, foliowania i pakowania papierosów. Towar był oznaczony chronionymi znakami towarowymi różnych firm tytoniowych. 

Wyprodukowane nielegalne papierosy pakowano do ciężarówek i wywożono poza granice kraju, między innymi do Danii. Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży, budżet państwa straciłby ponad 7,6 mln zł.

Tymczasowy areszt

Zatrzymano 7 osób – 3 Polaków oraz 4 obywateli Mołdawii. Decyzją sądu wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: KAS

Dodaj komentarz