Przed odbyciem kary ukrywał się za granicami kraju

Policjanci Wydziału Kryminalnego realizując czynności operacyjne zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który od roku czasu ukrywał za granicami Państwa. Mieszkaniec powiatu oleśnickiego podczas zatrzymania posiadał przy sobie blisko 200 porcji narkotyku. Najbliższe dni spędzi w więzieniu a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Dzięki wytężonej pracy oleśnickich kryminalnych w dniu wczorajszym został zatrzymany 45-letni mężczyzna, który od około roku czasu ukrywał się za granicami naszego kraju przed odbyciem kary pozbawienia wolności. Funkcjonariusze ustalili, że poszukiwany listem gończym przez Sad Rejonowy w Oleśnicy przyjechał na terytorium Polski i przebywa na terenie Miasta Wrocław. Funkcjonariusze dokonali zatrzymania mężczyzny na terenie jednej z wrocławskich galerii handlowych. 

Podczas przeszukania mężczyzny w plecaku policjanci ujawnili dwa woreczki strunowe z zawartością białego i brązowego proszku. Wstępne badania wykonane testerem przez funkcjonariuszy potwierdziły, że jest to amfetamina i MDMA. Zabezpieczone środki zabronione prawem to blisko 200 porcji. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Po wykonanych czynnościach zostanie doprowadzony do Zakładu Karnego w celu odbycia zaległej  kary pozbawienia wolności. Za posiadanie środków psychoaktywnych grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: KPP Oleśnica

Dodaj komentarz