Randka zakończona napadem

44-latek, który umówił się na randkę w ciemno stał się ofiarą przestępstwa. Mężczyzna podczas spotkania został pobity, a następnie okradziony i pozbawiony wolności. Troje podejrzanych, w wieku od 31 do 38 lat zostało już tymczasowo aresztowanych. Za sam tylko rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łęczycy.

Sprawa swój początek miała pod koniec listopada 2022 roku. Wówczas 44-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego na portalu randkowym poznał mieszkankę powiatu łęczyckiego. 23 listopada 2022 roku postanowili się spotkać w miejscu zamieszkania kobiety. Po niespełna 30 minutowej randce do pomieszczenia wszedł 36-latek. Od tego momentu mężczyzna został kilkakrotnie pobity, okradziony, a nawet pozbawiony wolności. W trakcie, kiedy był więziony we własnym samochodzie wykorzystał chwilę gdy kierowca zwolnił. Było to na terenie Łęczycy, kiedy oprawcy przemieszczając się jedną z ulic zauważyli jadący radiowóz. Mężczyzna w czasie jazdy otworzył drzwi i wyskoczył z pojazdu na chodnik. Pobiegł do patrolu policji i zaalarmował o całym zdarzeniu. Kiedy mundurowi pojechali za osobówką zauważyli ją porzuconą na jednym z łęczyckich parkingów. Okazało się, że wraz z 36-latkiem w tym przestępczym procederze uczestniczył 38-latek i kobieta, która umówiła się z ofiara na randkę. Dysponując ich rysopisem policjanci rozpoczęli poszukiwania. 24 listopada 2022 roku kryminalni zatrzymali najstarszego z przestępców, 38-letniego mieszkańca powiatu łęczyckiego. 7 stycznia 2023 roku na terenie gminy Daszyna dzielnicowi zatrzymali kolejne dwie poszukiwane osoby. Był to 36-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego i 31-letnia kobieta. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani. Za sam tylko rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łęczycy.

Pamiętajmy, że podczas rozmów w internecie nigdy nie mamy pewności kto znajduje się po drugiej stronie, a przede wszystkim jakie ma zamiary. Na portalach społecznościowych czy randkowych gromadzone tam informację na temat danej osoby nie są weryfikowane. Anonimowość, jak pokazuje przykład daje pretekst do wszelkich nadużyć.

Źródło: KPP Łęczyca

Dodaj komentarz