Towarzyskie spotkanie w samochodzie zakończyło się zatrzymaniem

Policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zatrzymali 28-latka i 23-latka, którzy posiadali przy sobie kilka działek marihuany i metamfetaminy. Mężczyźni został zatrzymani i osadzony w policyjnym areszcie. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Podczas patrolowania ulic naszego miasta, funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy na ul. Głogowskiej zauważyli dwóch mężczyzn siedzących w zaparkowanym pojeździe marki VW. Kiedy policjanci podjęli wobec nich interwencję, jeden z nich wysiadł gwałtownie z samochodu i wsadził ręce do kieszeni próbując opróżnić ich zawartość. Policjanci nabrali podejrzeń, że mężczyzna może posiadać przy sobie narkotyki. W związku z czym przeszukali 28-latka i ujawnili przy nim kilka aluminiowych zawiniątek z zawartością suszu roślinnego oraz z substancją skrystalizowaną. Dodatkowo funkcjonariusze zwrócili uwagę na miejsce, gdzie siedział drugi mężczyzna. Czujność funkcjonariuszy po raz kolejny ich nie zawiodła. Na fotelu rozsypana była marihuana oraz znajdowało się zawiniątko z suszem.

23-latka i 28-latka zatrzymano i osadzono w policyjnej celi a środki odurzające poddano badaniu, które wykazało, że zabezpieczona substancja to marihuana i metamfetamina.

Za posiadanie środków odurzających sąd może wymierzyć karę do trzech lat pozbawienia wolności. Przypominamy, że posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków jest prawnie zabronione!

Źródło: KMP Legnica

Dodaj komentarz