Wsiadł za kierownice samochodu, pomimo iż miał ponad promil alkoholu w organizmie

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu wałbrzyskiego policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnego kierującego, który przed północą prowadził samochód osobowy w stanie nietrzeźwości, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze kolejny raz przypominają. Nie ma przyzwolenia na jazdę „na podwójnym gazie”!

15 lutego przed godziną 23:30 głuszyccy policjanci prewencji zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 20-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który kierował w Jedlinie-Zdroju na ul. Kłodziek samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,11 promila alkoholu w organizmie drogowego przestępcy. Kierującemu podczas kontroli mundurowi zatrzymali prawo jazdy.

Na tym przykładzie warto po raz kolejny wrócić do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 3. Dlatego kolejny raz przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę: Piłem, nie jadę!

Źródło: KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz