Wypadek z udziałem cyklisty

Wieczorem w Dubowie kierująca Renaultem potrąciła rowerzystę. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło podczas wyprzedzania cyklistów na skrzyżowaniu. Wówczas prawdopodobnie 14- latek skręcił w lewo wprost pod nadjeżdżające auto. Ustalamy wszystkie okoliczności oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Do wypadku doszło j po godzinie 21.00 w miejscowości Dubów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-latka potrąciła jednego z wyprzedzanych przez siebie rowerzystów. Do zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania, gdzie 14-letni cyklista prawdopodobnie wykonał manewr skrętu w lewo wprost pod nadjeżdżające auto. W chwili wypadku rower 14-latka był oświetlony, a on sam posiadał kamizelkę odblaskową.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone badanie. W wyniku wypadku nastolatek doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Ustalamy wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy o rozwagę na drodze przypominając, że kierujący jednośladami to tzw. „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W trakcie zdarzenia nie chronią ich poduszki powietrzne czy pasy bezpieczeństwa. Niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Pamiętajmy również, że kierowanie pojazdem do odpowiedzialność zarówno siebie i przewożonych pasażerów jak też innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Dodaj komentarz