Znęcał się nad mamą i babcią

26-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego podejrzany o stosowanie fizycznej i psychicznej przemocy w stosunku do swojej matki i babci, podczas jednej z interwencji został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, a także nakaz niezwłocznego opuszczenia wspólnie zamieszkałego lokalu oraz zakaz zbliżania się do matki. Młody mężczyzna będzie musiał również powstrzymywać się od spożywania alkoholu oraz środków odurzających. W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili przy nim marihuanę. Podejrzanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Rudnej zatrzymali 26–latka, który podejrzany jest o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją matką. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna podczas kłótni rodzinnej podniósł rękę również na swoją babcię. Najczęściej do przemocy dochodziło, kiedy 26-latek znajdował się pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Wówczas podejrzany wszczynał awantury, podczas których wyzywał słowami wulgarnymi swoją 54-letnią matkę oraz 73-letnią babcię. Dodatkowo szarpał i popychał kobiety.

Wyrodny syn został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. 54-latka postanowiła przerwać dramat toczący się w jej mieszkaniu i złożyła zawiadomienie.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Decyzją prokuratora, musi niezwłocznie opuścić wspólnie zamieszkały z matką lokal. Nie może się również do niej zbliżać, a także zobowiązany został do stawiania się na dozór Policji. Dodatkowo podejrzany został zobowiązany do powstrzymywania się od spożywania alkoholu i środków odurzających. Jego losem zajmie się teraz sąd.  Przypominamy, że za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KPP Lubin

Dodaj komentarz