Detektyw wytropił oszusta. Jego wiek szokuje

W dobie internetu przestępcy potrafią działać sprytnie i skutecznie, ukrywając swoją tożsamość, by bogacić się dzięki naiwności innych. Jednak detektywi są na to nieugięci i nie dają sobie zrobić wody z mózgu. Jednym z nich jest bohater dzisiejszej historii – detektyw, który swoją pracą przyczynił się do zatrzymania internetowego oszusta. Jednak to nie detektyw czy oszust stanowią największe zaskoczenie. To wiek przestępcy, który szokuje i pokazuje, że przestępstwa w sieci może dopuścić się każdy.

Ta historia może wydawać się niewiarygodna, ale mamy dokumenty prosto z sądu. Co się wydarzyło?

W czasie szaleństwa zakupowego związanego z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia na FB zauważyłem ogłoszenie dotyczące sprzedaży PlayStation PS5 z dwoma padami. Cena i zdjęcia wydały mi się podejrzane. Wtedy w internecie znalazłem źródło kradzieży zdjęć. Postanowiłem rozpocząć korespondencję ze sprzedającym – oszustem. W wyniku wymiany dziesiątek wiadomości udało mi się doprowadzić sprawcę pod bankomat. Wówczas w porozumieniu z dyżurnym miejscowej policji, z którą skontaktowałem się widząc nazwę bankomatu, z którego sprawca próbował wypłacić środki BLIK, udało się zatrzymać podejrzanego. Dalej, już w moim mieście, zostałem przesłuchany przez policjantów na prośbę tych, co ujęli sprawcę.Historia to różni się od innych. Potencjalny oszust nie miał nawet 13 lat. W związku z tym sąd nie mógł go ukarać. Tego się nie spodziewałemopowiada licencjonowany detektyw, pan Adrian, z którym można skontaktować się dzwoniąc pod numer 662 007 902.

Podsumowując, detektyw Adrian z firmy www.info-detektyw.pl to doskonały przykład osoby, która dzięki swoim umiejętnościom, determinacji i wyczuciu, przyczyniła się do zatrzymania internetowego oszusta. Jego praca to dowód na to, że skuteczne zwalczanie przestępczości w sieci wymaga nie tylko wiedzy technicznej, ale przede wszystkim umiejętności detektywistycznych. Gdy więcej osób było tak czujnych i działało w taki sposób to z całą pewnością przestępczość internetowa drastycznie by spadła.

2 komentarze do “Detektyw wytropił oszusta. Jego wiek szokuje

Dodaj komentarz