Policja apeluje o rozwagę na drodze

Dbając o bezpieczeństwo na drogach powiatu oleśnickiego, policjanci w trakcie pełnionej służby zapobiegają i ujawniają przestępstwa i wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego. Niestety na terenie powiatu oleśnickiego codziennie dochodzi do kilku, a nawet kilkunastu zdarzeń drogowych. Pamiętajmy przestrzeganie przepisów drogowych, pozwoli nam bezpiecznie dojechać do celu

Na drodze powiatowej numer 1470  doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wykonujących czynności na miejscu wynika, że 18-letni kierujący pojazdem fiat z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka z pojazdem ciężarowym marki Man kierowanym przez 58-letniego mężczyznę. W wyniku zdarzenie młody kierujący został przetransportowany do szpitala z obrażeniami ciała. Droga była zablokowana przez parę godzin. 

Każde zdarzenie  drogowe wynika z innych czynników, lecz każde może zakończyć się tragicznie. Dlatego oleśniccy funkcjonariusze apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek dla wszystkich uczestników ruchu drogowego i przestrzeganie przepisów. Najczęstsze błędy popełniane przez kierujących na drogach to nadmierna prędkość, niezachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, ale również brak koncentracji podczas jazdy, zbyt małą ilość przerw podczas jazdy na dłuższe dystanse i korzystanie z telefonu komórkowego.

Razem zadbajmy o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego!

Źródło: KPP Oleśnicą

Dodaj komentarz