Pożyczonym autem wjechał w ogrodzenie

Nawet 2 lata więzienia grozi nietrzeźwemu 17- latkowi, który “pożyczonym” od nieświadomej niczego rodziny autem wjechał w ogrodzenie posesji. Mieszkaniec powiatu wrocławskiego został zatrzymany, okazało się również, że jest on osobą poszukiwaną. Młody mężczyzna odpowie za jazdę bez wymaganych uprawnień i to pod wpływem alkoholu, na decyzję sądu będzie oczekiwał w placówce wychowawczej.

W niedzielę kilkanaście minut po godzinie 4:00 oficer dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kolizji w miejscowości Stanowice. 

Będący na miejscu mundurowi ustalili, że za kierownicą samochodu siedział 17- letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, który jak się okazało był osobą poszukiwaną. Mężczyzna przebywał na ucieczce z placówki wychowawczej. 

Dalsze czynności potwierdziły, że 17- latek wsiadł za kierownicę samochodu osobowego marki Opel Astra nie mając uprawnień do kierowania oraz znajdując się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo ustalono, że młody mężczyzna “pożyczył” samochód od niczego nie świadomych członków rodziny. 

Młody mieszkaniec powiatu wrocławskiego został przewieziony do szpitala, celem zaopatrzenia medycznego. Po wykonanych czynnościach został doprowadzony do Policyjnej Izby Dziecka, a następnie zostanie przewieziony do placówki wychowawczej, gdzie będzie oczekiwał na decyzję Sądu.

Za jazdę bez wymaganych uprawnień i to pod wpływem alkoholu grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia. 17- latek nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.

Źródło: KPP Oława

Dodaj komentarz