Wsiadł za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z ulic Wałbrzycha kolejnego kierującego, który dzisiaj w nocy prowadził swój pojazd w stanie nietrzeźwości, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze kolejny raz przypominają. Nie ma przyzwolenia na jazdę „na podwójnym gazie”!

12 września przed godziną pierwszą w nocy wałbrzyscy policjanci „drogówki” zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 58-letniego mieszkańca Wrocławia, który na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu – na wjeździe od strony Świebodzic – kierował samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,01 promila alkoholu w organizmie drogowego przestępcy. Kierującemu podczas kontroli mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Jego samochód trafił na parking strzeżony.

Na tym przykładzie warto po raz kolejny wrócić do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. Dlatego kolejny raz przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę: Piłem alkohol, nie jadę!

Źródło: KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz