Za nękanie rodziny odpowie przed sądem

Policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca Leszna podejrzanego o nękanie brata i jego rodziny. Mężczyzna swoim zachowaniem wprowadził najbliższych w silne poczucie zagrożenia ich życia i zdrowia. Zachodziła realna obawa, że sprawca może spełnić swoje groźby. Sąd wobec zatrzymanego zastosował 3 miesięczny areszt. Jak ustalono mężczyzna był poszukiwany również przez holenderską Policję, na terenie ich państwa w ramach zemsty podpalił auto znajomego.

Mieszkaniec Rawicza zawiadomił, że od kilku miesięcy jego brat, nęka jego i jego rodzinę. Zachowanie brata, które dla pokrzywdzonego było niepokojące trwało od sierpnia 2022 roku, jednak w ostatnim okresie przyjęło bardzo agresywną postać. Według zgłaszającego od kilku tygodni kiedy 36-latek wrócił z terenu Holandii do Polski agresja zarówno słowna jak i fizyczna pojawiała się coraz częściej. Rawiczanin zawiadomił, że kilka razy został bez jakiegokolwiek powodu uderzony przez brata, groził mu on też,  że pozbawi go życia. Ustalono, że 36-latek swoje groźby kierował również przeciwko żonie i dzieciom swojego brata. Agresywne i mało przewidywalne zachowanie wzbudziło poważny lęki w rodzinie zgłaszającego.

Rawicka prokuratura po przeanalizowaniu zebranego materiału dowodowego wystąpiła do miejscowego Sądu z wnioskiem o zastosowanie 3 miesięcznego tymczasowego aresztu wobec 36-letniego mieszkańca Leszna, do którego Sąd się przychylił.

Jak ustalono zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie popełnienie też innych przestępstw i to nie tylko na terenie Polski. Policjanci z Leszna prowadzą wobec niego sprawę narkotykową. Policjanci z Holandii będą „rozliczali” go za podpalenie samochodu, którego dopuścił się na terenie ich kraju, w ramach zemsty na znajomym.

Źródło: KPP Rawicz

Dodaj komentarz