20-latek bez uprawnień i pod wpływem narkotyków za kierownicą

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bolkowie zatrzymali kierowcę, u którego badanie na obecność narkotyków w organizmie wykazało nielegalną substancję. Dodatkowo kontrola uprawnień mężczyzny wskazała, że miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz cofnięte uprawnienia. Za popełnione czyny 20-latek z powiatu złotoryjskiego odpowie przed sądem.

W minionym tygodniu funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bolkowie, którzy patrolowali teren Mysłowa zatrzymali do kontroli samochód osobowy m-ki Ford. Za kierownicą siedział 20-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego. Sprawdzenie jego danych w policyjnych systemach wykazało, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami. Sąd w Złotoryi wydał wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów, w konsekwencji czego Starosta wydał decyzję administracyjną o cofnięciu jego uprawnień. Mężczyzna decydując się w tej sytuacji na kierowanie autem popełnił przestępstwa zapisane w art. 180a i art. 244 kodeksu karnego.

W trakcie dalszych czynności policjanci przebadali mężczyznę na zawartość narkotyków w organizmie. Urządzenie wykazało, że 20-latek był pod wpływem dwóch substancji: amfetaminy i metamfetaminy. W tej sytuacji mężczyźnie została pobrana krew do dalszych badań. Auto przekazano osobie wskazanej przez mężczyznę, a w tej sprawie będzie prowadzone postępowanie.

Za popełnione czyny mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia, a nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
________________________________

Źródło: KPP Jawor

Dodaj komentarz