Usłyszał zarzuty za wyłudzenie kredytów

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali 37-latka, który złożył 45 wniosków kredytowych i pożyczkowych wykorzystując dane swojego ojca oraz poświadczając nieprawdę. Niestety dziesięć z nich przeszło poprawną weryfikację, gdzie przyznano mu środki w łącznej wysokości ponad 16 tysięcy złotych. Teraz mężczyźnie może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

W wyniku działań operacyjnych policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zgorzeleckiej komendy zatrzymali 37-latka podejrzewanego o wyłudzenie kredytu. Jak się okazało mężczyzna wykorzyst dane swojego ojca oraz poświadczał nieprawdę we wnioskach kredytowych czy pożyczkowych co do źródła swojego dochodu. Sprawca złożył, aż 45 takich wniosków. Niestety dziesięć z nich przeszło poprawnąweryfikację i 37-latek uzyskał łącznie ponad 16 tysięcy złotych.

Teraz za popełnione przestępstwa może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że do popełnienia oszustwa kredytowego nie jest potrzebny żaden skutek w postaci rzeczywistego przekazania pieniędzy kredytobiorcy lub pożyczkobiorcy. Odpowiedzialność karna grozi bowiem za samo przedłożenie nierzetelnych dokumentów lub pisemnych oświadczeń, które mają skłonić podmiot dysponujący kapitałem do udzielenia kredytu lub pożyczki.

Źródło: KPP Zgorzelec

Dodaj komentarz