22-latka miała przy sobie amfetaminę

22-letnia mieszkanka Nowego Dworu Gdańskiego jechała uszkodzonym samochodem, policjanci znaleźli przy niej narkotyki, a sama przyznała się do zażycia amfetaminy. Volkswagen nie miał ważnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia OC.

11 października około północy nowodworscy policjanci z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego w Nowym Dworze Gdańskim zauważyli kierującą, która przemieszczała się volkswagen z rozbitymi lampami oraz zderzakiem. Policjanci natychmiast zatrzymali kierującą do kontroli drogowej. Od razu ich podejrzenia wzbudziło nerwowe zachowanie 22-letniej kobiety. Była ona pobudzona, nerwowa a jej źrenice nie reagowały na światło. Podczas dalszej kontroli kierującej funkcjonariusze znaleźli przy 22-latce środki odurzające. Kobieta tłumaczyła się, że godzinę wcześniej zażyła amfetaminę. Jak się również okazało samochód, którym się poruszała, nie miał aktualnych badań technicznych oraz nie posiadał ważnego badania OC. Policjanci zatrzymali 22-letniej kobiecie prawo jazdy oraz pobrano jej krew do dalszych badań. Następnie mundurowi przewieźli ją do jednostki Policji, gdzie czeka ją przesłuchanie i sprawa w sądzie.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów. Prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale też innych uczestników ruchu drogowego.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Posiadanie narkotyków to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia.

Źródło: KPP Nowy Dwór Gdański

Dodaj komentarz