Zatrzymany pod zarzutem zabójstwa

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zatrzymali podejrzanego o dokonanie zabójstwa obywatela Ukrainy. Może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

16 kwietnia br. około godziny 5:10 Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głogowie przyjął zgłoszenie dotyczące ujawnienia zwłok mężczyzny leżącego w swoim mieszkaniu. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego nietrzeźwego obywatela Ukrainy oraz leżące na łóżku zwłoki 60-letniego najemcy mieszkania posiadające ślady pobicia. Na miejscu zostały wykonane czynności procesowe pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Głogowie z udziałem biegłego lekarza z zakresu medycyny sądowej  oraz  Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. W wyniku przeprowadzonych czynności ustalono, iż denat został dotkliwie pobity i z uwagi na możliwość udziału zgłaszającego w zdarzeniu, został on zatrzymany celem wytrzeźwienia i przeprowadzenia z nim czynności procesowych.

Przeprowadzona sekcja zwłok 60-latka wykazała, że mężczyzna doznał ponad 50 ran tłuczonych, które mogły zostać zadane narzędziem tępokrawędzistym jak również pięściami lub kopnięciami. Jak ustalono, bezpośrednią przyczyną zgonu było duże krwawienie spowodowane obrażeniami ciała.

Podejrzany obywatel Ukrainy usłyszał zarzut zabójstwa określony w art. 148 kodeksu karnego. Sąd Rejonowy w Głogowie na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo grozić mu może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. W chwili obecnej trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: KPP Głogów

Dodaj komentarz