Areszt dla 28-latki za spowodowanie wypadku drogowego

Tymczasowy areszt zastosował dziś sąd wobec zatrzymanej 28-latki, która kierując bmw w Skrzeszewie doprowadziła do wypadku śmiertelnego z udziałem 47-letniego motocyklisty. Kobieta w chwili zdarzenia znajdowała się pod wpływem alkoholu. Grozi jej kara do 12 lat więzienia.

Do tego tragicznego w skutkach wypadku doszło w minioną środę przed 12.00 w miejscowości Skrzeszew. 28-latka kierując bmw nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motocykliście. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń 47-latek zmarł. Jak się okazało, kobieta była nietrzeźwa. Badanie wykazało 1,2 promila w jej organizmie. Na miejscu wypadku policjanci prowadzili oględziny pod nadzorem prokuratora z Prokuratur Rejonowej w Legionowie.

Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu została doprowadzony do legionowskiej prokuratury, gdzie usłyszała zarzuty. Dziś, na wniosek prokuratury, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 28-latki na okres 3 miesięcy. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym będąc pod wpływem alkoholu grozi kara do 12 lat więzienia.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Legionowie.

Źródło: KPP Legionowo

Dodaj komentarz