3 miesiące aresztu za znęcanie się nad żoną

Policjanci z Komisariatu Policji w Ścinawie zatrzymali 50-letniego mieszkańca powiatu lubińskiego, który podejrzany jest o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad żoną. Dramat w tej rodzinie trwał kilka lat. Najczęściej kiedy sprawca był nietrzeźwy. W trakcie interwencji mężczyzna był pijany. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie aż 2,3 promila alkoholu. Postanowieniem lubińskiego sądu, na wniosek prokuratora, 50-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Ścinawie interweniowali w związku ze zgłoszeniem mieszkanki powiatu lubińskiego. Jak wynikało z relacji kobiety, jej mąż będąc pod wpływem alkoholu zachowywał się agresywnie, stosując wobec pokrzywdzonej przemoc fizyczną i psychiczną. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna od kilku lat wszczynał w domu awantury, wyzywał swoją żonę słowami wulgarnymi, poniżał, ośmieszał, kontrolował, szarpał, popychał, bił pięściami po ciele, a nawet groził pozbawieniem życia. Dodatkowo, podejrzany niszczył ich wspólne mienie i ciągle niepokoił swoją żonę.

Funkcjonariusze odizolowali agresora od pokrzywdzonej, zatrzymując go w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 50-latka najbardziej dotkliwy ze środków zapobiegawczych –  tymczasowe aresztowanie. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym. Za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad osobą najbliższą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Lubin

Dodaj komentarz