Areszt dla agresywnego mieszkańca powiatu

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania zastosował oławski sąd wobec 27-letniego mieszkańca powiatu. Mężczyzna został zatrzymany w związku z zawiadomieniem dotyczącym gróźb karalnych kierowanych względem rodziców. Zatrzymany dzień wcześniej wyszedł z aresztu, gdzie przebywał do innej sprawy karnej…. Teraz 27-latkowi grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

We wtorek 23 kwietnia br. około godz. 19:20 policjanci z Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach zostali wysłani na interwencję, gdzie według zgłoszenia syn wszczął awanturę domową podczas której próbował pobić ojca.

Mundurowi szybko zatrzymali 27-latka, który przed przyjazdem policji opuścił dom rodzinny. Jak się okazało, mężczyzna dzień wcześniej wyszedł z aresztu, gdzie przebywał do innej sprawy karnej. 

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi wystąpić do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu. Mężczyzna swoimi groźbami wzbudzał realną obawę dla rodziny. Sąd Rejonowy w Oławie przychylił się do wniosku i teraz zatrzymany 27-latek najbliższe trzy miesiąc spędzi za kratkami.

Przypominamy!
Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Bicie, popychanie, ubliżanie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Przemoc domowa z reguły nie jest incydentem jednorazowym, jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy.

Aby skutecznie przeciwstawić się przemocy fizycznej i psychicznej, należy przełamać strach i pozwolić sobie pomóc. Każda osoba, która padła ofiarą takich zachowań, może liczyć na wsparcie policjantów oraz innych placówek świadczących pomoc. Ważne również jest, aby na przemoc domową reagowali także sąsiedzi oraz bliscy ofiar. 

To pomoże odpowiednim podmiotom skutecznie działać. Bierne przyglądanie się sytuacji na pewno nic nie zmieni, a jeden sygnał może pomóc uniknąć tragedii!

Źródło: KPP Oława

Dodaj komentarz