Pobili i okradli nastolatka

Dwaj młodzi mężczyźni, 20-letni mieszkaniec Wąsosza i 17-letni rawiczanin napadli na nastoletniego mieszkańca Rawicza. Pokrzywdzony został dotkliwie pobity przez sprawców, rabusie zabrali mu również telefon warty 2 tysiące złotych. Obaj napastnicy już usłyszeli, zarzuty za które grozi im do 15 lat więzienia. Starszy decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

Do zdarzenia doszło 7 października br. około godziny 20.00. Rawiccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że 16-letni mieszkaniec Rawicza został dotkliwie pobity przez dwóch mężczyzn, oraz zabrano mu telefon komórkowy warty 2 tysiące złotych. Pokrzywdzony kojarzył jednego z napastników, nie wiedział co było powodem ich brutalnego zachowania. 

Rawiccy policjanci w wyniku pracy operacyjno-dochodzeniowej szybko zatrzymali dwóch mężczyzn. Jednym z nich okazał się 20-letni mieszkaniec Wąsosza, a drugi to 17-letni mieszkaniec Rawicza. W toku podjętych czynności przez policjantów ustalono, że sprawcy zaistniałego przestępstwa poprosili innego wspólnego znajomego, aby ten zaaranżował ich spotkanie pokrzywdzonym. Kiedy na miejscu pojawił się 16-latek czekała go „niemiła niespodzianka”. Chłopak został zaatakowany, sprawcy uderzali go pięściami po całym ciele w tym tez po głowie a kiedy się przewrócił został również kopany. 

Napastnicy kazali również, aby pokrzywdzony dał im telefon i podał do niego hasło.16-latek w obawie o swoje życie i zdrowie nie sprzeciwiał się im. 20-latek groził również pokrzywdzonemu, że jeżeli ktokolwiek dowie się o tej sytuacji a w szczególności policja, gorzko tego pożałuje on oraz jego bliscy.

Zatrzymani mężczyźni do czasu zebrania materiału dowodowego zostali osadzeni w policyjnym areszcie.Każdy z nich usłyszał już zarzut z art. 280 kodeksu karnego, za który grozi do 15 lat więzienia. Starszy odpowie również zastosowanie gróźb karalnych. 20-letni mieszkaniec Wąsosza już decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu wobec młodszego zastosowywano dozór policyjny. Mężczyźni w przeszłości nie byli karani.

Telefon, który należał do pokrzywdzonego został odzyskany.

Źródło: KPP Rawicz

Dodaj komentarz