Dozór za znęcanie się nad żoną

32-letni mieszkaniec gminy Wyryki usłyszał zarzuty znęcania się nad żoną, zakaz zbliżania się i kontaktowania oraz nakaz opuszczenia zajmowanego lokalu. To efekt prowadzonego przez włodawskich policjantów postępowania dotyczącego znęcania się fizycznego i psychicznego nad najbliższą osobą. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku kwietnia br. włodawscy policjanci zostali wezwani na interwencję związaną z przemocą domową w jednym z domów w gminie Wyryki. Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że w rodzinie dochodzi do przemocy fizycznej i psychicznej. Mężczyzna był agresywny wobec swojej żony.  Agresor został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W związku z podejrzeniem stosowania przemocy mężczyzny wobec 26-latki, została wdrożona procedura Niebieskiej Karty.

W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 32-latek od dłuższego czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Prokurator zastosował wobec 32-letniego mieszkańca gminy Wyryki środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną, musi także opuścić zajmowany z nią lokal. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Ważne jest, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły sie mówić o swoich problemach. Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem, nie wahaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich bliskich, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny.

Źródło: KPP Włodawa

Dodaj komentarz