Ukradli mężczyźnie wystawiony na sprzedaż samochód

Pracujący nad sprawą kradzieży samochodu osobowego policjanci kryminalni drugiego komisariatu, zatrzymali w minioną środę przed południem dwóch mieszkańców naszego miasta, którzy udając zainteresowanie zakupem wystawionego przez innego wałbrzyszanina na sprzedaż samochodu, po prostu ukradli go właścicielowi. Podczas czynności procesowych wyszło na jaw, że 25 i 28-latek nie byli zadowoleni z poprzedniej transakcji przy zakupie pojazdu od pokrzywdzonego i w taki sposób chcieli wymierzyć karę 30-latkowi. Teraz jednak ich samych czeka kara. Za popełnione przestępstwo mogą trafić za kraty więzienia na 5 tat. Samochód funkcjonariusze ostatecznie odzyskali.

Do kradzieży doszło w świąteczny poniedziałek późnym wieczorem, kiedy to obaj mężczyźni spotkali się ze sprzedawcą celem obejrzenia samochodu na jednym z parkingów centrum miasta przy ul. Nowy Świat. W pewnym momencie 25 i 28-latek wykorzystali pozostawione w stacyjne kluczyki, wsiedli do pojazdu i po prostu odjechali w kierunku wałbrzyskiego rynku.

Zaalarmowani po pewnym czasie o zdarzeniu policjanci kryminalni drugiego komisariatu przeprowadzili niezbędne czynności, podczas których wytypowali potencjalnych sprawców przestępstwa. Obaj podejrzani zostali zatrzymani w minioną środę przed południem w jednym z mieszkań przy ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu i kolejne godziny spędzili w dwóch różnych celach na terenie wałbrzyskiej komendy. W międzyczasie mundurowi odzyskali skradziony pojazd.

W czwartek 25 i 28-latek usłyszeli zarzut kradzieży, do którego się przyznali. Teraz za popełnione przestępstwo obu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz