Dwie osoby pogryzione przez psy

Policjanci interweniowali w związku z dwoma pogryzieniami przez psy do których doszło na na początku tygodnia na terenie powiatu złotowskiego. W pierwszym przypadku pogryzione zostało dziecko, w drugim 30 letni mężczyzna. Apelujemy o odpowiedzialne postępowanie ze zwierzętami i odpowiednia opiekę nad nimi. W szczególności zwracanie uwagi na właściwe zabezpieczenie kojców, ogrodzeń oraz aktualne szczepienia ochronne

We wtorek (23.05) Dyżurny złotowskiej jednostki został powiadomiony o dwóch pogryzieniach przez psy, w wyniku których poszkodowane zostało 3 letnie dziecko oraz 30 letni mężczyzna. 

Do pierwszego zdarzenia doszło w miejscowości Jastrowie. Kilka minut po godzinie 15:00 policjanci otrzymali informację o pogryzieniu dziecka przez psa. W trakcie czynności ustalili, że 3-latek został ugryziony przez psa i posiada widoczne obrażenia, niezagrażające życiu i zdrowiu. Matka nieletniego wskazała właściciela czworonoga, a następnie udała się z synem do szpitala. Funkcjonariusze rozpytali wskazaną osobę i ustalili że pies nie posiada aktualnego szczepienia przeciwko wściekliźnie. W związku z niezachowaniem ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia oraz brakiem aktualnych szczepień zwierzęcia skierowano wniosek do Sądu o ukaranie właściciela.

Kolejne zgłoszenie dotyczące pogryzienia, wpłynęło do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Okonku przed godziną 21. W tym przypadku pogryziony został 30 letni mieszkaniec Lędyczka, który wcześniej wraz z właścicielem psa spożywał alkohol. Obrażenia mężczyzny były na tyle poważne, że został on przetransportowany do szpitala w Pile. Właściciel czworonoga okazał mundurowym aktualne szczepienia psa przeciwko wściekliźnie. Odizolował czworonoga, zobowiązując się do wzmożenia sprawowani nad nim opieki. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze z Komisariatu w Okonku.

Źródło: KPP Złotów

Dodaj komentarz