Zderzenie ciężarówki z osobówka

Kierujący osobowym Oplem na ul. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu zderzył się z ciężarowym Iveco. Przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu podczas zawracania przez kierującego osobówką. Zachowajmy ostrożność i skupienie na drodze.

Wczoraj na ulicy Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu doszło do zderzenia pojazdu osobowego z ciężarowym. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący osobowym Oplem wykonując manewr zawracania nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Szczebrzeszyna pojazdowi ciężarowemu Iveco z naczepą i doprowadził do zderzenia samochodów.

Oplem kierował 54-letni mieszkaniec gminy Adamów, Iveco – 60-latek z powiatu kraśnickiego. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że obaj kierujący byli trzeźwi. Nie odnieśli obrażeń, natomiast pomocy medycznej potrzebowała 57-letnia pasażerka Opla. Załoga karetki pogotowia przewiozła ją do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, ze poza niegroźnymi potłuczeniami kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów z uwagi na powstałe w nich uszkodzenia.

Dla kierującego Oplem kolizja zakończyła się mandatowo. Otrzymał on grzywnę w wysokości 1500 złotych.

W czasie, gdy na miejscu kolizji pracowały służby ratunkowe ruch na ulicy Dzieci Zamojszczyzny był utrudniony.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Decydując się na wykonanie manewru najpierw należy dokładnie sprawdzić, czy nie zagrozi on bezpieczeństwu innych osób. Za kierownicą zawsze należy być skupionym, obserwować otoczenie i stosować się do znaków i przepisów drogowych. Dzięki temu każdy bezpiecznie dojedzie do celu podróży.

Źródło: KMP Zamość

Dodaj komentarz