Groził dzieciom przy użyciu nożyka

Mundurowi z oławskiej prewencji zatrzymali 26- letniego mężczyznę, który bez powodu zaczepił dwie osoby małoletnie, a następnie przy pomocy noża do tapet groził 12- latce pozbawieniem życia. Mieszkaniec powiatu oławskiego usłyszał już zarzut, teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia.

W sobotę 4 listopada br. około godz. 20:20 dyżurny oławskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że nieznany mężczyzna kilka minut wcześniej na ulicy Lipowej w Oławie, nożem groził małoletnim dzieciom. Zgłaszająca nie była świadkiem zdarzenia, a historię usłyszała od wystraszonej 12- latki

Natychmiast na miejsce pojechali policjanci z oławskiej patrolówki, którzy po sprawdzeniu terenu zatrzymali 26- letniego mężczyznę. Mundurowi w podwórku jednej z posesji znaleźli również i zabezpieczyli odrzucony przez niego nóż do tapet, którym mężczyzna groził małoletnim mieszkańcom Oławy.

Jak się okazało, 12- latka razem z kolegą wracała do domu, gdy w pewnym momencie zaczepił ich nietrzeźwy mężczyzna, który trzymając w ręce nóż do tapet groził im. Cała sytuacja wystraszyła małoletnich, którzy uciekli do domu informując rodziców o zdarzeniu. 

Zatrzymany 26- latek usłyszał już zarzut gróźb karalnych kierowanych względem 12- letniej dziewczynki. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd, a grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia.

Źródło: KPP Oława

Dodaj komentarz