Groził partnerce że pozbawi ją życia

Policjanci z Sopotu zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad partnerką, grożenie jej pozbawieniem życia, a także spowodowanie u niej obrażeń ciała. Wczoraj prokurator ogłosił podejrzanemu zarzuty za popełnione przestępstwa i zastosował wobec niego dozór policyjny z obowiązkowym stawiennictwem w jednostce Policji, zakaz kontaktowania się i zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia mieszkania.

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną. Jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wyzywanie, bicie i krzywdzenie bliskich osób jest przestępstwem takim samym, jak przemoc wobec innych osób. W środę, 17 maja, policjanci z Sopotu zatrzymali 29-letniego mieszkańca naszego miasta podejrzanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad partnerką oraz grożenie jej pozbawieniem życia. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze wstępnie ustalili, że sprawca w ciągu ostatnich kilku miesięcy wszczynał awantury, bił kobietę po twarzy, dusił ją, szarpał i wyzywał, a ponadto kilka dni temu groził jej pozbawieniem życia i dusił powodując powstanie obrażeń.

Wczoraj zatrzymanego 29-latka policjanci doprowadzili do Prokuratury Rejonowej w Sopocie, gdzie na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad partnerką, kierowania wobec niej gróźb pozbawienia życia i spowodowania u niej obrażeń ciała. Po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego z obowiązkowym stawiennictwem dwa razy w tygodniu w jednostce Policji, zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej kobiety oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.

Zgodnie z kodeksem karnym za znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowanie gróźb karalnych i spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu to przestępstwa zagrożone karą do 2 lat więzienia.

Źródło: KMP Sopot

Dodaj komentarz