Motocyklista zderzył się czołowo z samochodem osobowym

Wiosenna aura spowodowała, że na drogach pojawili się już pierwsi miłośnicy motocykli. Kierowcy samochodów muszą być przygotowani na ich coraz częstszą obecność, a motocykliści muszą pamiętać o rozwadze i ostrożności. Wzajemny szacunek i odpowiedzialność za kierownicą dają dużą szansę na uniknięcie wypadków i tragedii na drogach.

Wśród najczęstszych przyczyn wypadków drogowych z udziałem motocyklistów jest brawura, nadmierna prędkość, wyprzedzanie na „trzeciego”, a także brak wzajemnego szacunku pomiędzy motocyklistami i kierującymi samochodami. Nawet najmniejszy błąd, któregoś z nich może doprowadzić do wypadku drogowego.

Do takiego doszło w Wielkanocny poniedziałek (10 kwietnia) w Wólce Nosowskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem 49-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku jezdni zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z Toyotą Rav 4, kierowaną przez 27-letniego mieszkańca Warszawy. Motocyklista odniósł liczne, bardzo poważne obrażenia i został przetransportowany do szpitala.

Przypominamy o ostrożności i rozsądku na drogach. Nie tyczy się to tylko motocyklistów, ale również kierowców samochodów. Pamiętajmy, że w przypadku zderzenia z autem, motocykliści nie mają najczęściej żadnych szans.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie obowiązujących przepisów, poruszanie się z prędkością adekwatną do warunków drogowych zapewniającą panowanie nad pojazdem oraz bezwzględnego stosowania się do zakazów wydawanych przez uprawnione organy, co w świetle prawa jest przestępstwem. Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu bądź środków zakazanych ustawą jest niedopuszczalna. Nie dajmy się też zwieść ładnej aurze. Zawsze pamiętajmy, że najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo.

Źródło: KPP Łosice

Dodaj komentarz