Groźne zdarzenie drogowe z udziałem rowerzystki

We wtorkowe popołudnie w Dziećmorowicach doszło do wypadku drogowego z udziałem rowerzystki. 30-letnia kierująca jednośladem doznała urazu ręki i została zabrana do szpitala. Funkcjonariusze ruchu drogowego ustalili, że oboje uczestnicy kolizji byli trzeźwi, sporządzili dokumentację procesową i prowadzić będą dalsze postępowanie w sprawie.

Do kolizji doszło 9 kwietnia około godziny 13:20 na ul. Sienkiewicza w Dziećmorowicach. Wyjeżdżający z bocznej drogi 31-latek nie zauważył poruszającej się prawidłowo główną ulicą tej miejscowości 30-letniej rowerzystki i doprowadził do zderzenia z jednośladem. W wyniku zdarzenia kobieta z urazem ręki trafiła do szpitala.

Po raz kolejny funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym. Użytkownicy samochodów przy włączaniu się do ruchu, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy muszą zachować ostrożność. Kierujący jednośladami, którzy teraz częściej będą pojawiać się na ulicach naszego miasta i powiatu wałbrzyskiego, mogą przecież nadjechać w każdym momencie.

Przypominamy również inne przepisy, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Pojazdami wyprzedzajmy tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Warto także wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej oraz zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Zwracajmy również uwagę na znaki drogowe.

Apelujemy również do kierujących jednośladami, szczególnie motocyklistów, aby nie przekraczali dozwolonej prędkości oraz nie wyprzedzali w miejscach niedozwolonych. Są oni w pewien sposób niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i każde zdarzenie z ich udziałem może zakończyć się tragicznie w skutkach. Kierujący motocyklami powinni także zaopatrzyć się w ubranie przystosowane do jazdy na motocyklu, w tym w odblaskowe szelki lub kamizelkę oraz bezwzględnie stosować kask ochronny na głowę.

Wszystkim kierującym przypominamy także, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są innymi powodami wypadków drogowych, tym razem właśnie z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd. Pamiętajmy, aby z pięknej wiosennej pogody korzystać w sposób nie zagrażający innym uczestnikom ruchu.

Źródło: KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz