Kierował rowerem mając 3,28 promila alkoholu

Kierujący rowerem, mieszkaniec gminy Nysa, został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego. Jak się okazało był nietrzeźwy. Miał 3.28 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany wysokim mandatem.

Wczoraj około godziny 9:30na trasie Konradowa – Wyszków Śląski policjanci z nyskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego rowerem mężczyznę. Jego styl jazdy wzbudził wątpliwości policjantów, co do jego trzeźwości. Przypuszczenia policjantów okazały się być słuszne. Po zatrzymaniu do kontroli mundurowi od 48- letniego mężczyzny wyczuli alkohol. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili stan trzeźwości kierującemu jednośladem. Okazało się, że kierujący ma 3,28 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany wysokim mandatem zgodnie z obowiązującym taryfikatorem w kwocie 2500 złotych.

Przypominamy, że kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny (np. rower lub hulajnoga) przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem zagrożonym mandatami karnymi w kwotach 1000 i 2500 złotych.

Źródło: KPP Nysa

Dodaj komentarz