Za zdewastowanie miejskiego szaletu grozi im do 5 lat pozbawienia wolności

Policjanci z wydziału kryminalnego komisariatu w Sulechowie zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy zdewastowali miejską toaletę w Babimoście. Ustalenie tożsamości wandali było możliwe dzięki nagraniom z monitoringu. Za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do komisariatu Policji w Sulechowie wpłynęło zgłoszenie od przedstawiciela urzędu miejskiego w Babimoście o dewastacji szaletu publicznego. Wraz z przyjętym zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa, policjanci  zabezpieczyli nagranie z monitoringu zainstalowanego w budynku szaletu. To nagranie natychmiast trafiło do policjantów kryminalnych, a ci rozpoczęli działania operacyjne. Kryminalni bardzo szybko ustalili tożsamość młodych mężczyzn biorących udział w zdarzeniu i zatrzymali ich jeszcze tego samego dnia. Obaj są mieszkańcami Babimostu.

Jak ustalili policjanci, wandale uszkodzili muszlę klozetową, kosz na odpady, drzwi wewnętrzne oraz wieszak ścienny czym spowodowali straty w łącznej kwocie 3000 złotych na szkodę Urzędu Miasta i Gminy Babimost. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia, za co kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni zostaną zobowiązani do naprawienia strat jakie spowodowali.

Źródło: KMP Zielona Góra

Dodaj komentarz