Kolizja z udziałem nietrzeźwego kierowcy

Na drodze wojewódzkiej nr 992 w Zarzeczu, kierujący volkswagenem, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się ze skodą. Badanie alkomatem wykazało w organizmie sprawcy prawie 0,6 promila. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, 51-latek będzie teraz odpowiadał przed sądem.

Wczoraj przed godz. 9, w Zarzeczu, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch osobówek.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem 51-latek, poruszał się drogą wojewódzką nr 992. Podczas skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej skodą, która następnie uderzyła w ogrodzenie pobliskiej posesji.

Kobieta była trzeźwa i nie odniosła poważnych obrażeń. Natomiast badanie alkomatem przeprowadzone wobec kierującego volkswagenem, wykazało obecność alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec gminy Dębowiec miał blisko 0,6 promila.

Funkcjonariusze wykonali oględziny, zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów oraz prawo jazdy 51-latka. Jego pojazd został usunięty na policyjny parking.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Teraz mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za popełnione wykroczenie oraz przestępstwo.

Źródło: KPP Jasło

Dodaj komentarz