SPrawcy brutalnego pobicia zatrzymani

Intensywna praca kryminalna doprowadziła do ustalenia i zatrzymania już w kilka godzin od zdarzenia dwóch mężczyzn, którzy na terenie Oławy brutalnie pobili 40-letniego mężczyznę. Obaj zatrzymani to mieszkańcy Oławy w wieku 19 i 49-lat. Decyzją Sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi im kara do 8 lat więzienia

W nocy z wtorku na środę tj. z 11 na 12 czerwca br. kilkanaście minut po północy dyżurny oławskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie dotyczące pobicia mężczyzny, które miało miejsce w Oławie na ul. 1 Maja. 

Natychmiast na miejsce udali się mundurowi z prewencji, którzy wspólnie z osobami zgłaszającymi udzielili pomocy leżącemu na trawniku mężczyźnie. 

Podczas dalszych czynności okazało się, że 40-letni mieszkaniec Oławy idąc ul. 1 Maja, przy skrzyżowaniu z ul. Kasprowicza, został zaatakowany przez dwóch  mężczyzn.

Intensywna praca operacyjna doprowadziła do ustalenia i natychmiastowego, bo w kilka godzin od zdarzenia zatrzymania sprawców brutalnego pobicia. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 19 i 49-lat. 

Podczas czynności zatrzymani przyznali się do zarzucanego im czynu tj. spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W momencie zdarzenia byli nietrzeźwi, jak ustalili mundurowi, zatrzymani mężczyźni rękoma i nogami kopali i uderzali 40-latka po całym ciele, gdyż w ten sposób chcieli go ukarać za nieporozumienie związane z partnerką jednego z zatrzymanych mężczyzn. 

Poszkodowany 41-latek przebywa w szpitalu w stanie krytycznym, a obaj mężczyźni decyzją Sądu Rejonowego w Oławie najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. 

Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zatrzymanym mieszkańcom Oławy  grozi kara do 8 lat więzienia !

Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa świadków zdarzenia tj. osób, które będąc w mieszkaniu i słysząc niepokojące odgłosy nie bały się zareagować i wezwały pomoc, a także natychmiast pojawiły się przy pobitym, leżącym w kałuży krwi mężczyźnie i udzielały mu pomocy.

Źródło: KPP Oława

Dodaj komentarz