Kradli rusztowania oraz sprzęt budowla

Wspólne działania wołomińskich kryminalnych oraz funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Tłuszczu doprowadziły do zatrzymania 32 i 36-latka, podejrzanych o kradzież maszyn budowlanych, rusztowań oraz przyczepki samochodowej. Mężczyźni skradziony na budowach łup, wart prawie 40 tysięcy złotych, ukryli wśród nieużytków rolnych. Podjęli nawet próbę jego sprzedaży. Teraz odpowiedzą przed sądem.

Na początku marca policjanci z Komisariatu Policji w Tłuszczu odnotowali zgłoszenia kradzieży, na terenie nowo wybudowanych osiedlach mieszkalnych. Z terenu budów niemalże w tym samym czasie, zginęły rusztowania, maszyny budowlane oraz przyczepka samochodowa. Właściciele oszacowali straty na prawie 40 tysięcy złotych.

Policjanci podczas szeroko zakrojonych działań operacyjnych wytypowali sprawców. Ustalili, że skradziony łup podejrzani ukryli wśród nieużytków rolnych w miejscowości Pasek. Podjęli nawet próbę jego sprzedaży.

Szybka reakcja i profesjonalna współpraca wołomińskich kryminalnych oraz funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Tłuszcza doprowadziła na zatrzymania podejrzanych o kradzież. 32 i 36-latek usłyszeli już zarzuty.

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

Źródło: KPP Wołomin

Dodaj komentarz