Zatrzymani do kontroli drogowej okazali się osobami poszukiwanymi

W miniony weekend policjanci radomskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierujących, którzy okazali się być osobami poszukiwanymi. Obydwaj trafili do policyjnych aresztów, a następnie do zakładów karnych w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

W niedzielę (26.02) patrol radomskiej drogówki około godziny 12 na ulicy Szklanej w Radomiu podjął próbę zatrzymania do kontroli volkswagena, którego kierujący pomimo wydanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych do zatrzymania się, nie reagował. Mężczyzna uciekał ulicami miasta. W pewnym momencie porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Po kilkuset  metrach zatrzymali i obezwładnili mężczyznę. Po sprawdzeniu 35-latka w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania i dodatkowo jest poszukiwany do odbycia kary prawie 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzny za nie zatrzymanie się do kontroli oraz brak uprawnień odpowie przed sądem. Mundurowi zatrzymanego mężczyznę osadzili w policyjnym areszcie, skąd zostanie przewieziony do zakładu karnego.

Tego samego dnia około 17 ten sam patrol drogówki na ulicy Kozienickiej zauważył kierującego pojazdem marki Opel, który poruszał się po chodniku i drodze dla rowerów. Po wylegitymowaniu 46-latka okazało się, że również jest osobą poszukiwaną do odbycia kary 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Mundurowi mężczyznę osadzili w areszcie, gdzie oczekiwał na przekazanie do zakładu karnego. Nie ominą go jednak konsekwencje za popełnione wykroczenie, za które oczywiście odpowie przed sądem.

Źródło: KMP Radom

Dodaj komentarz