Nie wykonał poleceń policjantów, bo twierdził że ma urodziny

Surowe konsekwencje spotkały 24-latka kierującego samochodem ciężarowym,  który na „krajowej dwójce” w miejscowości Woskrzenice Duże nie stosował się do poleceń policjantów. Próbował odjechać z miejsca kontroli twierdząc, że nic nie musi, bo ma urodziny. W trakcie zdarzenia mundurowi musieli użyć wobec 24-latka środków przymusu bezpośredniego. Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 5 tysięcy złotych i 15 punktów karnych.

W miniony czwartek przed godziną 23.00 w miejscowości Woskrzenice Duże, w rejonie kolejki, policjanci bialskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy marki Volvo. Za kierownicą tira siedział 24-letni obywatel Białorusi. Mężczyzna był agresywny i nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Twierdził, że nic nie musi, bo akurat tego dnia ma urodziny.

Kierowca nie chciał okazać dokumentów przewozowych ani otworzyć pojazdu. Próbował też odjechać z miejsca kontroli, nie zważając na stojącą policjantkę. W trakcie zdarzenia mundurowi musieli użyć wobec 24-latka środków przymusu bezpośredniego.

Za popełnione wykroczenie agresywny kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 5 tysięcy złotych. Jego konto „wzbogaciło” się o 15 punktów karnych.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Dodaj komentarz