Napadli na kolegę

Policjanci z częstochowskiej „szóstki” zatrzymali trzech obywateli Gruzji, podejrzanych o rozbój na 45-latku. Łupem przestępców padły pieniądze, portfel z dokumentami i telefon komórkowy. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty i decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem.

Do Komisariatu VI Policji w Częstochowie zgłosił się 45-letni obywatel Gruzji. Z jego relacji wynikało, że trzej znani mu koledzy, z którymi pracuje w jednej z firm, napadli na niego, pobili go i zabrali mu pieniądze w polskiej i obcej walucie. Jak się okazało, kilka dni wcześniej ta sama grupa napastników, działając w ten sam sposób, pobiła go i zabrała mu telefon komórkowy i portfel z dokumentami.
Mundurowi od razu rozpoczęli poszukiwania przestępców. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali trzech obywateli Gruzji w wieku od 23 do 51 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty za dwa rozboje, których dopuścili się wspólnie. Prokurator zakazał im zbliżać się do pokrzywdzonego i objął ich policyjnym dozorem. Za to, co zrobili, grozi im kara nawet 12 lat więzienia.

Źródło: KMP Częstochowa

Dodaj komentarz