Niebezpieczny wypadek z udziałem motocyklisty

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem motocyklisty, który miał miejsce 21 czerwca, na drodze relacji Piaski-Kleszczów. Kierujący jednośladem na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok poruszającego się z przeciwnego kierunku citroena. Uczestnicy zdarzenia z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. Apelujemy o ostrożność na drogach, bezpieczną jazdę i przewidywanie zagrożenia!

21 czerwca 2024 roku około godziny 17.00 policjanci byli wezwani na miejsce zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty oraz samochodu osobowego, do którego doszło w miejscowości Łękińsko, na drodze relacji Piaski – Kleszczów. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 42-letni bełchatowianin, kierujący motocyklem marki Honda, poruszając się drogą w kierunku miejscowości Kleszczów, na łuku drogi, stracił panowanie nad jednośladem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zdarzenia z samochodem marki Citroen Berlingo, którym kierował 55-letni mieszkaniec Zelowa. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Z obrażeniami odniesionymi na skutek wypadku kierowcy obu tych pojazdów trafili do szpitala. Na miejscu zdarzenia drogowego mundurowi między innymi wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów. Policjanci zatrzymali elektronicznie dowody rejestracyjne pojazdów z uwagi na ich uszkodzenia powstałe w zdarzeniu. Szczegółowe okoliczności i przyczyny tego wypadku drogowego będą wyjaśnione przez śledczych w toku prowadzonego dochodzenia.

Apelujemy do uczestników ruchu drogowego o bezpieczna jazdę. Kierowców jednośladów prosimy o ostrożność i nieprzecenianie swoich umiejętności. Pamiętajmy, że wolniej znaczy bezpieczniej. Kierujących samochodami prosimy, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów i rowerzystów. Pamiętajmy, że dla niechronionych użytkowników ruchu drogowego zderzenie z autem może mieć poważne skutki. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien być maksymalnie skoncentrowanym na jeździe i przewidywać zagrożenie.
Bardzo ważne jest również dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i nieprzekraczanie tej dozwolonej. Wjeżdżając w łuk drogi należy zwolnić i nie przeceniać swoich umiejętności. Pamiętajmy, że poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.

Źródło: KPP Bełchatów

Dodaj komentarz