Areszt dla sprawcy ugodzenia nożem znajomego

Nawet 20 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu w związku z atakiem przy użyciu noża. Do zdarzenia doszło podczas wspólnego spożywania alkoholu w miejscu zamieszkania agresora. Podejrzany miał w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu. Za popełniony czyn grozi mu kara od 3 do 20 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali mężczyznę, który w trakcie wspólnego spożywania alkoholu zaatakował swojego gościa. 44-latek dwukrotnie ugodził nożem w klatkę piersiową pokrzywdzonego. Podejrzany został zatrzymany bezpośrednio po zdarzeniu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Pokrzywdzony trafił do bolesławieckiego szpitala. 

Materiał dowodowy zebrany przez bolesławieckich funkcjonariuszy dał podstawę do postawienia zarzutu za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej sąd zdecydował o zastosowaniu izolacyjnego środka zapobiegawczego. Mieszkaniec Bolesławca został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. 

Sprawcy grozi kara od 3 do 20 lat pozbawienia wolności.  

Źródło: KPP Bolesławiec

Dodaj komentarz