Niedostosowanie prędkości przyczyną dachowania

We wtorek trzebniccy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 342 w miejscowości Szewce. Kierujący 77-letni mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych na drodze wskutek czego stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego jego auto wjechało do rowu, a następnie dachowało.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło we wtorek (14 listopada) około godziny 8.00 na drodze wojewódzkiej 342 w miejscowości Szewce. Na miejsce został skierowany patrol  Wydziału Ruchu Drogowego trzebnickiej komendy. Okazało się, że 77-letni mieszkaniec naszego powiatu nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie na prostym odcinku drogi nad pojazdem, a następnie wjechał do rowu i dachował uszkadzając przy tym barierki. Kierujący jechał sam, a badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Na szczęście kierujący volkswagenem nie odniósł obrażeń. 

Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów oraz warunków panujących na drodze. 

Źródło: KPP Trzebnica

Dodaj komentarz