Nieprawidłowe omijanie przyczyną potrącenia

W sobotę policjanci żorskiej drogówki zostali wezwani do potrącenia na Alei Zjednoczonej Europy, w którym ranna została kobieta. Do niebezpiecznej sytuacji doszło na przejściu dla pieszych w rejonie miejskiego targowiska. Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność.

W minioną sobotę około godziny 17:30 stróże prawa otrzymali zgłoszenie o potrąceniu, do którego doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych przy Alei Zjednoczonej Europy w Żorach.

Na miejscu policjanci ustalili, że 33-letni kierowca hondą ominął suzuki, które zatrzymało się na prawym pasie przed przejściem dla pieszych, by przepuścić pieszą. W wyniku tego manewru 33-latek najechał na przechodzącą przez jezdnię 78-letnia kobietę. Kierowca hondy w ostatniej chwili próbował uniknąć zderzenia z pieszą, ale niestety było już za późno.

Poszkodowana z obrażeniami trafiła do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a sprawą zajmie się teraz sąd.

Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście. Piesi powinni jednak pamiętać, iż pomimo przywilejów, mają też swoje obowiązki.

Źródło: KPP Żory

Dodaj komentarz