Nietrzeźwa kierująca doprowadziła do groźnego zdarzenia drogowego

O tym, że nietrzeźwi kierujący są ogromnym zagrożeniem nie trzeba nikogo przekonywać. Niestety cały czas na naszych drogach nie brakuje skrajnie nieodpowiedzialnych osób, które mimo tego, że piły alkohol wsiadają za kierownicę. Tak było w przypadku 35 -letniej kobiety, która mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie doprowadziła do zdarzenia z dwoma zaparkowanymi samochodami. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mieszkanka Oławy za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi jej kara do 2 lat więzienia.

Wczoraj około godz. 18:15 oławscy policjanci zostali skierowani na ul. 3 Maja, gdzie według zgłoszenia doszło do zderzenia pojazdów. 

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 35 -letnia kierująca samochodem osobowym marki Skoda, jadąc ulicą 3 Maja w kierunku centrum miasta, prawą stroną kierowanego przez siebie pojazdu uderzyła w zaparkowany na poboczu samochód marki Seat, a następnie w samochód marki Renault Master. 

Mundurowi pracujący na miejscu kolizji wyczuli od 35-letniej kierującej alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta zdecydowała się prowadzić auto mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ta skrajna nieodpowiedzialność doprowadziła do zdarzenia, podczas którego na szczęście nikt nie ucierpiał. 

Kierująca podała, że wracała z pracy i nie zauważyła samochodów, w które wjechała. Jak ustalili mundurowi… wcześniej wypiła jedno wino ….

Funkcjonariusze zatrzymali kierujacej prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny samochodu. Auto zostało zabezpieczone na parkingu strzeżonym. 

Mieszkanka Oławy za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.  Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi jej kara do 2 lat więzienia. 

Źródło: KPP Oława

Dodaj komentarz