Zaatakował młotkiem

Za narażenie osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia odpowie mężczyzna ustalony i zatrzymany przez grodziskich policjantów. 50-latek jest podejrzany o zaatakowanie i uderzenie młotkiem w głowę innego mężczyzny. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą nawet 3 lat więzienia.

Grodziscy policjanci zostali wezwani na jedną z posesji w mieście na interwencję. Na miejscu zastali mężczyznę z dużą raną na głowie. Mundurowi natychmiast wezwali do niego pomoc medyczną i zaczęli ustalać przebieg zdarzenia, które spowodowało takie uszkodzenie ciała. Z zebranych informacji wynikało, że nieznany pokrzywdzonemu mężczyzna wszedł na posesję i podczas sprzeczki wyjął młotek, którym uderzył go w czoło, a następnie oddalił się.

Funkcjonariusze przeanalizowali dane o sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Szybko ustalili miejce, gdzie podejrzany może aktualnie przebywać. Zatrzymali tam 50-latka, którego wygląd pasował do opisu.  

Zebrane w sprawie materiały dowodowe zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Prokurator  zdecydował o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Popełnione przez 50-latka przestępstwo zagrożone jest karą nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Grodzisk Mazowiecki

Dodaj komentarz