Okoliczności tragicznego wypadku na DK40

7 czerwca na DK40 w Pokrzywnicy doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierująca seatem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z osobowym audi. 18-latka kierująca seatem podróżowała ze swoją 49-letnią matką. Niestety w wyniku zdarzenia obie kobiety poniosły śmierć. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze.

W środę (7 czerwca) około godziny 16.30 na drodze krajowej nr 40 w Pokrzywnicy, na wysokości zjazdu na Dobieszowice, doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierująca osobowym seatem 18-letnia mieszkanka powiatu krapkowickiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z pojazdem audi, który poruszał się drogą z pierwszeństwem. Niestety 18-latka poniosła śmierć na miejscu. Młoda kobieta podróżowała ze swoją 49-letnią matką. Zarówno pasażerka seata, jak i kierujący audi 20-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego zostali przewiezieni do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Niestety nie udało się uratować życia 49-latki, kobieta zmarła w szpitalu.

Na miejscu zdarzenia obecna była Policja, straż pożarna, prokurator, pogotowie ratunkowe oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do godziny 20.00 droga była całkowicie zablokowana. Funkcjonariusze ruchu drogowego oraz grupa dochodzeniowo-śledcza przez kilka godzin pracowali na miejscu. Teraz pod nadzorem prokuratury policjanci będą ustalać dokładny przebieg i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o przestrzeganie przepisów, ostrożność i rozsądek na drodze.

Źródło: KPP Kędzierzyn Koźle

Dodaj komentarz