Wtargnął do mieszkania sąsiadki. Okazało się, że był poszukiwany

Wałbrzyscy policjanci pierwszego komisariatu zatrzymali podczas interwencji 64-letniego mężczyznę. Wałbrzyszanin wtargnął do mieszkania sąsiadki, wszczął awanturę, a także groził kobiecie pozbawieniem życia. Na miejscu mundurowi ustali, iż awanturujący się senior był poszukiwany do odbycia kary pozbawiania wolności, gdyż już wcześniej został skazany przez sąd za kierowanie gróźb karalnych w stosunku do innych osób oraz za drobne kradzieże.

Wczoraj po godzinie 16:00 policjanci pierwszego komisariatu z polecenia dyżurnego udali się na interwencję na ul. Wrocławską w Wałbrzychu. Z relacji zgłaszającej wynikało, iż sąsiad wtargnął do jej mieszkania, jest agresywny i wulgarny. Pokrzywdzona poprosiła o pomoc funkcjonariuszy, gdyż 64-latek nie chciał opuścić zajmowanego przez nią lokalu mieszkalnego, a przy tym groził pokrzywdzonej.

Na miejscu mundurowi wylegitymowali awanturnika i zatrzymali go. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że był on osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem odbycia kary pozbawienia wolności za drobne kradzieże sklepowe. Mężczyzna miał trafić za kraty więzienia także za kierowanie już wcześniej w stosunku do innych osób gróźb karalnych.

64-latek został więc dzisiaj przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi teraz do jednego z zakładów karnych w kraju, gdzie spędzi najbliższe pół roku. Może jednak dłużej nie wyjść zza kart celi. Za popełnione wczoraj przestępstwa mężczyźnie grozi teraz dodatkowa kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

Źródło: KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz