Pijany, bez uprawnień kierował samochodem

Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta wyeliminowali z ruchu kolejnego kierującego, który dzisiaj w nocy prowadził swój pojazd w stanie kompletnego upojenia alkoholowego. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie wałbrzyszanina. Funkcjonariusze kolejny raz przypominają. Nie ma przyzwolenia również na jazdę po alkoholu!

Dzisiaj po godzinie pierwszej w nocy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 32-letniego mieszkańca naszego miasta, który kierował na ul. 11 listopada w Wałbrzychu samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało dokładnie 2,04 promila alkoholu w organizmie wałbrzyszanina. Okazało się również, że sprawca przestępstwa drogowego nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania pojazdami.

Na tym przykładzie warto po raz kolejny wrócić do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego orzeka długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a może także zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. Dlatego kolejny raz przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę – spożywałem alkohol lub nie posiadam prawa jazdy, nie jadę!

Źródło: KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz