Mając 2 promile alkoholu w organizmie spowodował kolizje

Minionej niedzieli 29-letni kierujący osobowym audi doprowadził do zdarzenia drogowego. Sprawca był nietrzeźwy, miał 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo w samochodzie mężczyzny policjanci znaleźli środki odurzające w postaci marihuany. Mieszkaniec powiatu oławskiego za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.

W niedzielę 18 lutego br. około godz. 4:00 oficer dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, w wyniku którego samochód osobowy uderzył w latarnie oraz elewację budynku przy ul. Chrobrego, wysokość nr 20 w Oławie.

Mundurowi pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że 29-letni mieszkaniec powiatu oławskiego, jadąc ul. Chrobrego w kierunku ul. Oleśnickiej z nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu i chodnik, uderzając w latarnie oświetlenia miejskiego oraz budynek wielorodzinny. 

Samochód zakleszczył się między budynkiem a latarnią, co wpłynęło na chwilowe utrudnienia w ruchu. 

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie kierującego były 2 promile alkoholu. Nie był to jednak koniec problemów mężczyzny, gdyż podczas czynności wykonywanych na miejscu zdarzenia policjanci w uszkodzonym samochodzie ujawnili substancje psychoaktywne w postaci marihuany.  

29-latkowi zatrzymano prawo jazdy, a jego sprawą zajmie się teraz sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz posiadanie narkotyków grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.

Źródło: KPP Oława

Dodaj komentarz