Pijany kierowca ciężarówki na autostradzie

Kompletnie pijany 30-latek wsiadł za kierownicę ciężarówki i jechał autostradą A1. Jego nieodpowiedzialne zachowanie mogło doprowadzić do tragedii. Mężczyzna został zatrzymany, grozi mu kara do 2 lat więzienia.

21 sierpnia 2023 roku do komendy policji w Radomsku wpłynęło zgłoszenie, że autostradą A1 w kierunku Katowic porusza się kierowca ciężarówki, który może być pod wpływem alkoholu. Według świadka pojazd jechał chaotycznie, stwarzając ogromne zagrożenie dla innych podróżujących autostradą. Natychmiast skierowano w ten rejon patrol z Komisariatu Policji w Kamieńsku, który zauważył opisywany pojazd. Daf z naczepą został zatrzymany w rejonie MOP Stobiecko Zachód. Za kierownicą ciężarówki siedział 30-letni obywatel Białorusi. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Badanie wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 30-latek został zatrzymany, po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia. Dzięki właściwej reakcji świadków, podróż kierowcy zakończyła się bez żadnego zdarzenia drogowego.


Ponownie apelujemy o rozsądek! Pijany za kierownicą stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie ale i innych użytkowników dróg, pieszych, czy rowerzystów. Kierowco pamiętaj! Alkohol utrudnia realną ocenę sytuacji, obniża koncentrację i reakcję na zmienną sytuację na drodze! Nie ryzykuj! Pamiętajmy! Jeśli widzimy osobę, która po spożyciu alkoholu siada za kierownicę, zdecydowanie reagujmy, dzwoniąc na numery 997 lub 112.

Źródło: KPP Radomsko

Dodaj komentarz