Przewrócił ciągnik rolniczy z 3 promilami w organizmie

Przewróceniem ciągnika rolniczego z podpiętą prasą do słomy zakończył jazdę 37-latek w Dobużku. Jak się okazało, wypił znacznie więcej niż sugerowane policjantom “jedno piwo”. Mężczyzna w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą!

Do zdarzenia doszło w miniony piątek po godzinie 20. w Dobużku. Dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że doszło tam do przewrócenie ciągnika rolniczego z podpiętą prasą do słomy.

Skierowani na miejsce policjanci zastali wysiadającego z ciągnika 37-letniego mieszkańca gminy Łaszczów. Wstępne ustalenia wskazują, że mężczyzna jadąc w kierunku Łaszczowa, na łuku drogi stracił panowanie nad kierownicą, zjechał do przydrożnego rowu i wywrócił zespół pojazdów którym jechał. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń. Po sprawdzeniu trzeźwości okazało się, że kierujący „wydmuchał” ponad 3 promile alkoholu. Mundurowym tłumaczył, że wypił tylko piwo kilka godzin wcześniej. 37-latek na koncie miał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawiania wolności.

Apelujemy o trzeźwość za kierownicą! Pijani kierowcy stwarzają ogromne zagrożenie na drodze nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich uczestników ruchu!

Źródło: KPP Tomaszów Lubelski

Dodaj komentarz